Streha je ključni element našega bivalnega prostora, saj nam nudi dejansko zavetje, varnost. Sodobna tehnologija zaščite nam omogoča bolj arhitekturno zanimive oblike. Ravne strehe so izpostavljene stalnim negativnim vplivom, kot so vlažnost. UV sevanje, vremenske spremembe, kisel dež, mehanska obraba, temperaturne spremembe. Tako strehe postanejo vodonepropustne, potrebne sanacije in zatesnitve. Rešitev je tekoči poliuretanski premaz HYDROFLEX.
Profesionalno, dolgotrajno hidroizolacijsko rešitev vam nudi HYDROFLEX Sistem. Hydroflex Sistem je skupina poliuretanskih premazov, kateri v kombinaciji tvorijo brezšivno hidroizolacijo - membrano za ravne strehe, balkone, terase,... Hydroflex je tekoč, enokomponenten premaz za enostavno izvedbo z odličnim učinkom. Tvori elastično membrano, ki je odporna proti kemikalijam, UV žarkom, koreninam in stoječi vodi. Pred pričetkom del je potrebno sanirati morebitne razpoke, odstraniti slabo sprijete dele podlage in jih zapolniti z ustreznim materialom.
Pravilno izolirana ravna streha ščiti objekt pred vdorom padavin in vlage. Pri hidroizolaciji ravnih streh, med katerimi se srečujemo predvsem z betonskimi, pločevinastimi, lesenimi in ozelenjenimi, predstavljata ključno vlogo ustrezna izbira hidroizolacijskega materiala ter njegova pravilna vgradnja.
Glede na zasnovo strehe izbiramo med različnimi izolacijskimi sredstvi, ki morajo kljubovati visokim temperaturnim nihanjem, biti odporna na ultravijolično sevanje in kisel dež ter različne tipe mehanskih obremenitev. Izbran hidroizolacijski material mora biti glede na to izjemno kakovosten, odporen na staranje, časovno stabilen in izredno elastičen.
Zgolj na takšen način lahko material prenaša mikro raztezanje objekta, do katerega prihaja zaradi poletnega pregrevanja ali zimsko nizkih temperatur, ter ostane nepoškodovan zaradi zamrznitve na strešnih površinah zastalih padavin in vlage. V nasprotnem primeru se začnejo pojavljati poškodbe, ki naraščajo do stanja vodne propustnosti. Vlaga začne udirati v objekt, kar skrajšuje njegovo življenjsko dobo in kvari bivalno kakovost. Tovrstne strehe kličejo po hitri sanaciji z namestitvijo novega hidroizolacijskega materiala ali zatesnitvijo nastalih poškodb z različnimi premazi.
Pri vseh vrstah ravnih streh igra zelo pomembno vlogo pravilno izbrana in ustrezno izvedena hidroizolacija, ki preprečuje zamakanje in vdor vode v objekt ter njegovo posledično propadanje. Izbira ustreznega izolacijskega sredstva je odvisna od tipa strehe, kjer se najbolj pogosto srečujemo z betonskimi, pločevinastimi, lesenimi in tako imenovanimi »zelenimi« strehami. Slednje prekrivajo poleg večinoma vedno vlažne zemlje različne vrste rastlin – od islandskega mahu do grmičevja. Posledično mora izolacijsko sredstvo prenašati različne vremenske vplive in biti odporno na UV sevanje, kisel dež, mehanske obremenitve ter vdor koreninskega sistema.
Vse to kliče po izbiri izjemno kakovostnega in na staranje odpornega hidroizolacijskega materiala, ki ohranja dolga leta strukturno stabilnost in elastičnost. V nasprotnem primeru pride v izolacijski strukturi pod vplivom temperaturnih in mehanskih obremenitev do razpok, ki se s časom povečujejo, vdor vlage in vode v objekt pa je vedno večji in bolj škodljiv. Dodatno propadanje izolacije in povečevanje razpok povečujejo poledenitve. Vse to kliče po dragih in tehnično zahtevnih sanacijskih posegih, kjer zlahka ugotovimo, kako zelo pomembno vlogo igra pravilno načrtovanje hidroizolacijskih del.
Pri izolaciji streh je treba nameniti posebno pozornost še tesnjenju pločevinstih streh, kovinskih, bakrenih in aluminijastih pločevinastih obrob in žlot, ki predstavljajo stike med posameznimi deli strehe. Na teh prihaja najbolj pogosto do vdora vode in vlage v objekt. Dodaten problem predstavlja pri teh zasnovah veliko raztezanje in krčenje pločevine v odvisnosti od temperaturnih razmer. Vse stike med posameznimi deli kovine je treba zato pri izvedbi armirati. Celotna površina stičnih robov pridobi s tem na elastičnosti in kompaktnosti. Podoben način izolacije uporabljamo pri reševanje detajlov, prebojev cevi in kanalov za klimatske naprave.
Z drugačnimi izzivi se srečujemo pri hidroizolaciji lesenih podlag, kjer ni mogoča variti izolacijske tkanine s pomočjo ognja. Hidroizolacija se v tem primeru izvaja s poliuretanskimi premazi, kot je tekoča membrana Hydroflex. Tovrstna izolacija, ki se izvaja z valjčkom in čopičem, je zaradi izjemne oprijemljivosti izvrstna za izolacijo tako ravnih lesenih površin kot predelov okoli oken, balkonskih vrat, prebojev in stikov med lesenimi ter recimo betonskimi deli objektov. Poleg hidroizolacije lesenih streh, nadstreškov in balkonov je poliuretanska hidroizolacija zelo primerna za montažne hiše in različne sanacijske postopke, kjer pride do izraza nanašanje izolacijskega materiala v tekočem stanju. Zaradi slednjega omogočajo tovrstni premazi izvrstno obdelavo detajlov, kot so težko dostopni koti, špranje in stiki različnih površin pod ostrimi nakloni.
Zares strokovnjaki na svojem področju. Toplo priporočam!
Fantje so hitro zaključili in bi vas res rada pohvalila za vso prijaznost, nasvete ter strokovno izvedbo.
Pohvalil bi vaše podjetje za odlično in strokovno opravljeno delo. Delavci so zelo natančni pri svojem delu, zato je tudi končni izdelek narejen kvalitetno. Hvala vam še enkrat.
Podjetje K-TES d.o.o. nam je pomagalo pri sanaciji terase, katera je prepuščala skoraj 3 leta.
Pohvalil bi podjetje K-TES d.o.o., za zahtevno in strokovno sancijo problematične terase.